איך לשפר תקשורת בין אישית?

בחיק המשפחה, במקום העבודה, בדייטים רומנטיים ואפילו במסע שופינג – כולנו לוקחים חלק פעיל בתקשורת בין אישית. רבים סבורים כי התקשורת הבין אישית נשענת על מילים בלבד, אך החלפת המסרים מתבצעת גם ללא מילים ובאמצעות שפת הגוף שלכם. 

אנחנו מורגלים לחשוב על הגוף שלנו בעיקר בהיבטים של בריאות, תזונה, מראה חיצוני וכושר. 

אולי לא תפשתם אותו כך עד כה, אך הגוף שלכם הוא כלי לביטוי בתקשורת בין אישית. האם העליתם על דעתכם לרתום את הגוף שלכם כשותף שילווה אתכם, ישלים אתכם ויעביר את המסרים שלכם בצורה משכנעת ואטרקטיבית?

תקשורת בין אישית היא משהו שבהחלט ניתן לייעל ולשפר, ואחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות עבודה חכמה עם שפת הגוף, באמצעות כלים מעולם הפסיכולוגיה של התנועה. 

הגוף לרשותכם, לא נגדכם

לעתים, המילים מתקשרות שמחה והתלהבות, אך שפת הגוף נעולה, מכווצת ומפוחדת. התוצאה: תקשורת בה אין סנכרון בין השפה המדוברת ובין שפת הגוף. ישנם אלו המעידים כי לא אחת הגוף כאילו ו"בגד" בהם ברגע האמת והיה כמקל בגלגלים. לדוגמא:  

  • רעידות בידיים וברגליים במהלך דיבור מול קהל
  • שפת גוף מכונסת במהלך דייט רומנטי
  • אדם שהגוף שלו זקוף, נוקשה וסטטי במפגש נטוורקינג רב-משתתפים 

אז איך לשפר תקשורת בין אישית? הדבר הראשון שאתם צריכים בכדי לשפר את התקשורת הבין אישית הוא לשנות תפישה: הגוף הוא שותף שלכם ומחזיק באותן המטרות כמוכם. למעשה, הגוף הוא משאב הרבה יותר מתוחכם וגמיש מהראש החושב שלכם. משאב שאם יודעים לעבוד איתו – ייקח אתכם רחוק. במידה ושפת הגוף לא משלימה את התקשורת המילולית, אלא מתנגשת בה, צריך "לתחקר" את האירוע ולהבין מהו מקורו. לא מתוך כעס ושיפוטיות עצמית אלא מתוך סקרנות ורצון לגלות משהו חדש. היכולת שלכם לזהות את דפוסי התנועה שלכם לרבות הסימפטומים שמפריעים לכם, חיונית בכדי לשנות.

קראו עד על איך להשתחרר מפחד קהל?

תבניות התנהגותיות ותבניות גופניות 

הגוף שלכם ככלי שנותן לגיטימיות לקיום שלכם וגם ככזה שמדבר בשפתו, הוא משאב שיש לכם שליטה מלאה עליו: בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים, שפת הגוף היא לא משהו שקורה לנו בלי שום שליטה. שפת הגוף מייצגת את 'הגדרות המשתמש' שלנו כפי שהתקבעו בגיל צעיר. והאמת היא שיש לנו יכולת להשפיע עליה ולשנות אותה. השינויים בתבניות הגופניות שלנו מובילים לשינוי בהתנהגות ובדפוסי החשיבה, ולהפך. כלומר, בעת שתהיו מודעים ומחוברים לשפת הגוף שלכם ברגע נתון, גם דפוסי החשיבה ישתנו בהתאם. 

בתהליכים האישיים ובסדנאות העומק שלנו אנחנו רואים פעם אחר פעם איך עבודה עם דפוסי התנועה מחוללת שינויי עומק בביטוי העצמי ובתקשורת עם כל סוג של קהל. 

למידע על הקורס הקרוב לחצו כאן או צרו איתנו קשר 0533443004

איך לשפר תקשורת בין אישית