אז איך מתמודדים עם המפלצת שנקראת "פחד קהל"?

כל עוד לא "נולדתם על הבמה", יש סיכוי שגם אתם סובלים מפחד קהל בעוצמה מסוימת. חלק מהאנשים מציגים מול קהל ופשוט סובלים מכל רגע, חלקם לא מצליחים להביא את המיטב שלהם לבמה ואילו אחרים 'פותרים' את הבעיה על-ידי הימנעות מוחלטת או התחמקות מכל מצב שבו הם עלולים למצוא את עצמם מדברים מול קהל. 

למרבה הצער, הפחד לא משפיע באופן נקודתי על הרגעים הבודדים של דיבור מול קהל, אלא הופך לעול שנגרר כמעט לכל רגע בחיים:

  • הפחד משתק ומשרה חרדה במשך ימים או שבועות לפני/אחרי האירוע שבו צריך להציג, והופך חלקים שלמים מהחיים לסיוט.
  • הפחד מכריע בחירות חשובות בחיים כמו לימודים או עבודה: הרבה מהלקוחות שלנו בחרו בעבודה ספציפית שבה אין מגע עם קהל, למרות שהיו מעדיפים לעסוק בתחום אחר לגמרי.
  • הפחד תוחם אתכם בגבולות נוחים ומונע מכם לפרוץ גבולות, להתקדם ולהביא לידי ביטוי את היכולות והכישורים שלכם

אז איך מתמודדים עם המפלצת שנקראת

אפשר להתגבר על פחד הקהל!

רבים מעידים כי פחד הקהל מגדיר אותם, אך  פחד הקהל הוא לא אתם, אלא רק חלק מכם. במהלך העבודה על שחרור המעצורים, תבינו כי אותו פחד שהגביל אתכם תקופה ארוכה (לעתים גם במשך שנים), הוא משהו שאפשר לעבוד איתו, להזיז ולנהל אותו במקום שינהל אתכם.. הקורסים והתהליכים האישיים שלנו נשענים על כמה עקרונות מובילים:

  • התמקדות וזום-אין על "הגדרת משתמש" המאפיינת אותך, כלומר הבנת דפוסי ההתנהגות שלך כשיש קהל מולך
  • פירוק והרכבה של ההתנהגות ועבודה הדרגתית של למידת הרגלים חדשים
  • יצירת סנכרון הרמוני בין המילים ובין שפת הגוף 

ההתמקדות שלנו היא לא ב"למה", אלא ב"איך"!

לא אחת, רבים משקיעים המון זמן וכסף בחיפוש אחר ה"למה" – למה זה קורה לי? מה בילדות שלי גרם לטראומה שנסחבת איתי? למה הגוף שלי עושה לי בעיות מול קהל?

השאלה "למה" אולי מעניינת, אבל לא בהכרח מובילה לשינוי. אנחנו מאמינים שיש להשקיע את המשאבים העיקריים במענה על "איך" – איך אני פועל/ת כיום מול קהל? איך אפשר אחרת? שיטת העבודה מבוססת על האלמנטים הבאים:

  • לא מלמדים רק את הראש להגיב לפחד, אלא עובדים עם מערכת התגובות האוטומטיות של הגוף. כך, יוצרים סנכרון בין המערכות שלא עובדות עוד לחוד, אלא חוברות יחד למטרה המשותפת – בהרמוניה מלאה שיוצרת איזון בתגובה
  • בשונה מסדנאות עיוניות, השיעורים שלנו מתמקדים בחוויה ובלמידה התנסותית
  • אין לנו מטרה ללמד 'מתכון להצלחה' אלא להביא כל אחד ואחת למצוא את סט המפתחות שלו/ה ליצירת שינוי, באמצעות כלים שאנחנו מכירים בקורס.

גם אתם מעוניינים להתגבר על פחד הקהל? אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, ולעשות את הצעד הראשון אל עבר התרחבות והתפתחות – במישור האישי והמקצועי.